Przedszkole w Krakowie – zajęcia dla dzieci w przedszkolu

przedszkole w Krakowie

Wybór przedszkola wiąże się z poszukiwaniem, a wybranie odpowiedniego wymaga czasu. Pierwszy punkt to wybór typu przedszkola: publiczne/niepubliczne. Może to przedszkole w Krakowie właśnie czeka na Twoje dziecko!

W krakowskim przedszkolu zależy nam na tym, aby nauczyć dzieci samodzielności, rozwinąć ich kreatywność, przygotować do czytania i pisania.
Zajęcia w przedszkolu są różne, w zależności od grupy, rocznika, do którego będzie przypisane dziecko. Zajęcia przedszkolne można podzielić m.in. na ruchowe, tematyczne, plastyczne. W zależności od pory roku można w przedszkolu stworzyć ciekawe zabawy. Na przykład podczas zimowego okresu dla starszaków przygotowywane są jasełka przedstawiane przed rodzicami, dziadkami. Zajęcia plastyczne polegają na tworzeniu dekoracji – wycinanie zajączków, choinek, dekorowanie laurek dla dziadków, rodziców i wiele innych. W przedszkolu w Krakowie obchodzone są również święta kalendarzowe, m.in. Dzień Matki, Ojca, Babci i Dziadka!

Zobacz:

Podstawowe zajęcia (czynności samoobsługowe), które uczą dzieci samodzielności to: mycie rączek, sprzątanie po zakończonej zabawie, zawiązywanie butów, ubieranie się i rozbieranie. W zależności od wieku dziecka, samodzielne czynności są do niego dopasowane.  Prowadzone są również zajęcia przedszkolne na świeżym powietrzu. Przedszkole posiada plac zabaw, na którym dzieci mogą bawić się w bezpiecznym miejscu. Organizowane są również spacery w zorganizowanych grupach. Warto, aby dzieci przebywały w miejscach dostępnych w okolicy: parki, lasy, jezioro. Przy tym mogą nauczyć się nazywać odpowiednio rośliny, wodę – w zależności od terenu.  Poszukiwania przedszkola są trudne, potrzeba na to dużo czasu. Zachęcamy do indywidualnego kontaktu z naszym przedszkolem w Krakowie! Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.