Pościel do łóżeczka – krok do dobrego snu

pościel dla dzieci

Sen to bardzo ważna część naszego dnia, naszego życia dokładnie mówiąc. Bez niego, podobnie jak bez powietrza, nie możemy funkcjonować. Gdy śpimy, nasz organizm się regeneruje, komórki ciała naprawiają się.


Dzieci – gdy śpią – rosną, potocznie mówimy. I jest to zgodne z prawdą. Podczas głębokiej fazy snu, przysadka mózgowa wydziela hormon wzrostu. Jeśli sen nie odbywa się w komfortowych dla malucha warunkach, zaburzony zostaje jego rozwój i wzrost. To samo dotyczy dorosłych. Często nie doceniamy wagi snu i odsuwamy tą konieczność na później, w efekcie sypiając za mało. Mówiąc o jakości snu dziecka, nie można pominąć warunków w jakich dane jest mu się położyć. Wydzielona przestrzeń, odpowiednio zaciemniona, wygodny materacyk i ulubiona pościel do łóżeczka to niezbędne minimum, gdy kładziemy malca spać.

Gdzie powinno odpoczywać dziecko? Własny pokój nie jest koniecznością, wszak maluszek lubi być blisko rodziców. Często więc wstawiamy łóżeczko do sypialni małżeńskiej i tam pozostaje ono przez co najmniej pierwszy rok życia. Wspólna sypialnia z rodzicami to nic niewłaściwego, natomiast mały człowiek powinien mieć własne łóżko oraz swoją ulubioną kołderkę. Dzisiejsze sklepy oferują duży wybór artykułów tekstylnych do sypialni. W dziale dziecięcym znajdziemy niemal każdy rodzaj pościeli: pościel do łóżeczka 120×90 , które jest standardowym rozmiarem dla najmłodszych, poszewki na poduszki i prześcieradła. Jeśli chodzi o materiał, jest to często bawełna – wybór dobry, gdyż jest to materiał wytrzymały i o właściwościach antyalergicznych.

Kompletując wyprawkę dla noworodka, do wyboru mamy komplety 2-elementowe zawierające poszewkę na kołderkę 120×90 oraz poszewkę na poduszkę a także większe zestawy obejmujące ochraniacze na szczebelki, rożek czy moskitierę. Idealny zestaw dla dziecka można skomponować łatwo i według własnych potrzeb.