Częste uszkodzenia karoserii

samochód

W czasach gdy na Polskich drogach mamy coraz więcej samochodów o kolizję drogową nietrudno. Uszkodzenia karoserii naszych pojazdów są na porządku dziennym. Założę się, że nie ma osoby która jeździ autem i nigdy nie spotkałaby się z tym problemem. Często uszkodzenie nie jest spowodowane naszą winą, jak na przykład odpryski po kamykach, czy obcierki parkingowe które dostrzegamy wracając z zakupów.

samochódW pierwszym przypadku winnego nie ma co szukać, a i w drugim zazwyczaj ciężko o jakiekolwiek zadośćuczynienie czy naprawę szkody. Kiedy decydujemy się na naprawę, warto zrobić to dobrze. Profesjonalista kosztuje trochę więcej ale pracę wykona solidnie i sumiennie. Lakiery samochodowe występują w wielu kolorach i odcieniach. Fachowiec do którego oddamy pojazd natychmiast wybierze odpowiednie farby do auta (które nabyć można np. w sklepie online kLakiernik).

Teoretycznie moglibyśmy zrobić to sami, każda marka samochodu posiada oznakowania na którym możemy znaleźć numer lakieru naszego auta. Pod maską, na drzwiach kierowcy, pod tylną klapą – to tylko niektóre z miejsc gdzie możemy go szukać. Moim zdaniem jednak warto oddać to w ręce specjalisty, kiedy nie posiadamy garażu lub po prostu czasu na tego typu zajęcia. Lakiernik po zamówieniu odpowiedniego koloru i wykonanej pracy bardzo często oddaje nam resztki materiału z konkretną nazwą i numerem farby. Będziemy mogli się nim posłużyć przy ewentualnych drobnych pracach na karoserii w przyszłości.

Pamiętajmy, że nasz samochód świadczy o nas samych. Czyste i zadbane auto to dobra wizytówka każdego człowieka.