Decydując się budowę domu

budowa domów pod klucz

budowa domów pod kluczW dzisiejszych czasach dominuje budowa domów w sposób tradycyjny, czyli z cegły i betonu. Uważa się, że jest to trwałe budownictwo. Niestety wśród minusów należy wymienić długi czas, jaki należy poświęcić na budowę. Kolejnym minusem jest fakt, że małemu inwestorowi ciężko znaleźć podwykonawcę niektórych usług budowlanych.

Ciekawym rozwiązaniem jest budowa domów pod klucz. Podczas wyboru takiej usługi, oprócz standardowego wyboru bryły budynku dopasowanego do naszych potrzeb i zakupu działki pozostaje wybór metody budowlanej. Do wyboru są domy szkieletowe, tradycyjne, holenderskie, angielskie i drewniane. Wybór domu szkieletowego jest bardzo dobrym wypośrodkowaniem pomiędzy budownictwem tradycyjnym i gotowym, czyli angielskim i holenderskim.

Reklama: budowa domów pod klucz Kraków. Sprawdź ofertę firmy LitBud!

Budownictwo szkieletowe polega na przygotowaniu gotowych elementów, ścian wraz z ociepleniem i stolarką okienną w fabryce firmy budowlanej. Tak przygotowane elementy dostarczane są na budowę, gdzie na przygotowanym fundamencie zostają rozłożone. Zastosowanie gotowych szkieletów sprawia, że w jeden dzień mamy wybudowany dom. Co prawda, jest to stan surowy otwarty. Niemniej do zamknięcia budynku zostało założenie więźby dachowej wraz z ociepleniem i pokryciem dachowym oraz wprawienie drzwi.

Budowę domu szkieletowego wraz z wykończeniem można zrealizować w przeciągu trzech do sześciu miesięcy. Jest to niebywałe skrócenie czasu potrzebnego na wybudowanie domu. Warto podkreślić, że w polskich warunkach klimatycznych wręcz wymagany. Wynika to z faktu, że nie wszystkie prace budowlane wykonuje się podczas mrozu.