Filtry węglowe

rośliny

Współcześnie często podejmowana jest tematyka różnorodnych zanieczyszczeń – od wszechobecnego smogu, który objął w posiadanie ulice miast, po zanieczyszczenia powietrza, które wdychamy we własnych domach. Środowisko domowe sprzyja wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniom – począwszy od doskonale znanych i widocznych, jak – gromadzący się na sprzętach użytku codziennego i dywanach – kurz, po gnijące w pojemnikach na odpady organiczne, resztkach jedzenia lub kłęby sierści zostawiane przez zwierzęta.

roślinyJesteśmy narażeni na wdychanie martwego naskórka, będącego składową roztoczy lub innych, niewidoczne gołym okiem, popularnych alergenów. Zabójcza zwłaszcza dla alergików może się okazać pleśń czy często spotykane na płytkach łazienkowych grzyby. Jak sobie z tym poradzić? Neutralizacja zapachu roślin również jest wskazana, jeśli chcemy oddychać czystym powietrzem. Warto zauważyć, że popularne odświeżacze powietrza raczej nie sprawdzą się, gdy zależy nam na naprawdę skutecznym oczyszczeniu powietrza, gdyż nie pełnią funkcji neutralizującej wonie. Jedynie wypełniają pomieszczenie zapachem sztucznej świeżości. Wybawieniem mogą okazać się popularne filtry węglowe. Ich zadaniem jest absorpcja nieprzyjemnych zapachów, cząsteczek gazowych, co daje przyjemny efekt czystego powietrza, zamiast przesyconego sztuczną wonią kwiatów.

Zresztą odświeżacze powietrza nie są w stanie pozbyć się intensywnych woni, jak woń przypalonego jedzenia, a jedynie je zamaskować. Filtry węglowe sobie z tym radzą. Ważne by wybrać skuteczne rozwiązanie w świecie, w którym nie sposób uciec przed zanieczyszczanym powietrzem.