Jak spędzić dzień w Krakowie

restauracja włoska DaPietro Kraków

Jeżeli zdecydujesz się na dzienny wypad do stolicy Małopolski, możesz liczyć na wiele atrakcji. Wiele będzie zależało od Twoich preferencji, ale musisz przyznać, że spędzenia dnia na podziwianiu pięknej architektury, picie kawy w awangardowych kawiarniach i restauracja włoska wieczorem brzmi bardzo dobrze?

Co warto zobaczyć? To zależy od Ciebie: dla niektórych idealną opcją będzie spędzenie całego dnia na podziwianiu architektury. Innym spodobają się interesujące krakowskie muzea. Sam wiesz, czego szukasz, dlatego przed wyjazdem zaopatrz się w przewodnik w celu zlokalizowania miejsc, które na pewno chcesz odwiedzić. Jeśli interesuje Cię bardziej awangardowe zwiedzanie, możesz poszukać blogerów opisujących miasto, którzy często polecają odwiedzenie określonych kawiarni czy odbycie spacerów na mnie uczęszczanej trasie. Dzięki temu poznasz Kraków bardziej od środka i zobaczysz miejsca często daleko bardziej interesujące niż te, które znajdziesz w przewodnikach.

Kraków posiada oczywiście bogatą ofertę gastronomiczną. Jeśli chcesz napić się kawy i zjeść dobre ciasto, możesz wybrać się do jednej z wielu placówek kawiarni sieciowych lub zdecydować się na coś bardziej nietypowego. W mieście znajdziesz wiele małych, prywatnych kawiarenek, które zachwycają wystrojem i przyjazną atmosferą. Jeśli chodzi o restauracje, wybór jest właściwie nieskończony. Jeżeli interesuje Cię konkretny rodzaj kuchni i masz na oku kilka restauracji, przejrzyj menu jeszcze przed wyjazdem. Możesz wpisać do Internetu nazwę lokalu, na przykład restauracja DaPietro Kraków i zapoznać się z ofertą oraz opiniami o kuchni.