Kosmetyki konopne

kosmetyki konopne

Dziś trudno jest sobie wyobrazić życia bez kosmetyków. Na co dzień ich używamy. Chociażby takich, jak mydło, szampon, pasta do zębów, dezodoranty. Lecz także wiele innych bardziej specjalistycznych służących do pielęgnacji cery, skóry, włosów.

Kosmetyki konopne w Twojej kosmetyczce 

Są wśród nich odżywki i przeróżne kremy mające na celu ujędrnienie i wygładzenie skóry. Jak też poprawę kondycji włosów lub pozwalające zadbać o higienę w miejscach intymnych. Jedne z nich posiadają przeróżne domieszki i daleko im do natury. A inne są niemalże w stu procentach pochodzenia naturalnego. I te są najbardziej wartościowe dla organizmu człowieka. Bo nie ma nic lepszego jak natura. Wśród ofert są również . Powstaje pytanie, jakie to są kosmetyki konopne ? Konopie najczęściej kojarzą się nam z narkotykami. Lecz konopie, to nie tylko marihuana. Produkowane są z niej również leki, jak i kosmetyki.

Na przykład ojej konopny, który posiada cenne właściwości. Jest on składnikiem wielu preparatów kosmetycznych, jak kremy i maści. Służy do pielęgnacji skóry, która ma kłopoty dermatologiczne, jak na przykład atopowe zapalenie skóry, egzema, czy łuszczycę. Niweluje też świąt skóry wywołany stanami zapalnymi. Nawilża suchą skórę. Leczy również trądzik, gdyż normalizuje działanie gruczołów łojowych. Kosmetyki z olejem konopnym posiadają naturalne substancje biologicznie czynne. Jak na przykład wyciąg z szałwii, rumianku i kory drzew. Olej konopny zabezpiecza skórę przed efektami starzenia i przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wiele preparatów zawierających ojej konopny znajduje się także w kosmetykach przeznaczonych dla małych dzieci. Gdyż posiada właściwości pielęgnujące skórę niemowlaków. Ponadto posiada właściwości łagodzące i gojące. U osób dorosłych olej konopny zapobiega przebarwieniom skóry, poprawia kolor skóry, oraz zapobiega zmarszczkom. Warto też wiedzieć, że preparaty kosmetyczne konopne nie uzależniają i nie są halucynogenne. Gdyż produkowane są z takich nasion, które nie zawierają właściwości narkotycznych.