Padaczka i olej z konopi

padaczka lekooporna

Padaczka jest chorobą przewlekłą zaburzeń neurologicznych, której objawami są napady padaczkowe. Są to gwałtowne, nadmierne i samorzutne wyładowania bioelektryczne. Maja one bardzo różne nasilenie, mogą być krótkie, prawie niezauważalne lub długie i silne.
Chorobę tą może wywoływać udar mózgu, guz mózgu. Na jej rozwój wpływ ma także picie alkoholu w dużych ilościach i używanie narkotyków.
Przeważnie padaczkę kontroluje się lekami, ale w większości przypadków jest nieuleczalna.
Jeżeli jednak leki nie skutkują, padaczkę leczy się chirurgicznie.
Padaczka lekooporna musi być najpierw bardzo dokładnie zdiagnozowana, a jako metodę diagnostyczną stosuje się elektrokortykografię. Dzięki tej metodzie możliwe jest wykrycie i precyzyjne umiejscowienie obszarów mózgu, które są odpowiedzialne za napady padaczkowe.
Popularnym lekarstwem na padaczkę, ale też i na raka, w medycynie naturalnej jest olej z konopi.
Człowiekiem, który jako pierwszy wykorzystał olej z konopi do leczenia chorych na raka, był Rick Simpson. Kurację rozpoczął od siebie, kiedy lekarze zdiagnozowali u niego trzy ogniska rakowe.
Obecnie olej z konopi, czyli RSHO, znany jest w kilku odmianach.
Tłoczony na zimno ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i regenerujące. Oprócz działania przeciwpadaczkowego działa także przeciwwymiotnie, rozkurczająco, pobudza apetyt i wykorzystywany jest w leczeniu wielu innych chorób.
Olej konopny, jako jeden z olejów roślinnych, ma największe wartości prozdrowotne. Posiada wysoką zawartość nienasyconych, niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3, które hamują rozwój tkanek nowotworowych, łagodzą bóle reumatyczne, regulują cukier i korzystnie wpływają na prace serca i naczyń krwionośnych, i kwasy omega-6, które wspomagają pracę nerek, wątroby, przyśpieszają gojenie się ran i chronią przed miażdżycą.