Pierwsze własne mieszkanie

nowe mieszkania na osiedlu w nowej hucie

Wiele młodych osób marzy, żeby wyrwać się ze swojej małej miejscowości do wielkiego miasta. Po ukończeniu liceum część z nich myśli o rozpoczęciu studiów. Jak studia, to na myśl od razu przychodzi nam Kraków i równie często tak samo myślą przyszli absolwenci uczelni wyższych. Decydującym się na studia największy problemem stanowi mieszkanie.

Możliwości jest kilka, od akademików, poprzez bursy, wynajmowanie pojedynczego pokoju w mieszkaniu, wynajmowanie całego mieszkania, aż na zakupie własnego nowego mieszkania. Najczęstszym rozwiązaniem jest wynajem pokoju oraz akademik, ale z roku na rok przybywa studentów z bogatych rodzin, którym rodzice kupują nowe mieszkania na własność.

nowe mieszkania na osiedlu w nowej hucieNa zdjęciu: Nowe mieszkania na Osiedlu dla Rodziny – Nowa Huta ulica Niebyła

Obecnie krakowska dzielnica Nowa Huta nowe mieszkania sprzedaje niemalże od ręki. Jest to idealne miejsce na pierwsze własne mieszkanie, bo ceny są mniejsze niż w przypadku większości innych dzielnic. Na plus zasługuje również komunikacja miejska w postaci tramwajów, która funkcjonuje znakomicie i szybko można dotrzeć w każdą część miasta.

Nowa Huta, a właściwie całe miasto Kraków jest konsekwentnie zabudowywane przez deweloperów, więc bez problemu wszyscy szukający tutaj mieszkania znajdą coś odpowiedniego dla swoich potrzeb. Aktualnych mieszkańców nowe mieszkania irytują, bo znikają i tak już resztki zieleni, ale przyszłych mieszkańców taki obrót sprawy cieszy, bo mają pewność, że znajdą wymarzone nowe mieszkania.

Jednym z przykładów jakie może zaproponować przyszłym nabywcom, niech będzie osiedle przy ulicy Niebyłej. Właściwie są to już nawet Wzgórza Krzesławickie, a nie Nowa Huta, ale co najistotniejsze niedaleko tego osiedla mieszkaniowego znajduje się pętla tramwajowa, a wokół całkiem sporo terenów zielonych.