Przywóz zwłok z zagranicy to procedura, w której pomoże specjalistyczna firma

przywóz zwłok z zagranicy

Przywóz zwłok z zagranicy jest bardzo kosztowną sprawą. Wiele zakładów pogrzebowych, które znajdują się w większych miastach, oferują obecnie taką usługę. Dzięki temu wiele osób może cieszyć się z faktu, że ciało bliskiego, który zmarł na obczyźnie może na nowo znaleźć się w kraju. Dokładne koszty zależne są od kraju, w którym dana osoba umrze oraz sposób transportu.

Im dalej od rodzinnego kraju, tym koszt będzie większy. Za sprowadzanie zwłok z zagranicy, z samych Niemiec można zapłacić około pięciu tysięcy złotych i więcej. Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że transport może odbywać się autem – specjalnie do tego przystosowanym lub też samolotem, w odpowiednich warunkach. Oczywiście oba te transporty odbywają się z zachowaniem czci dla osoby zmarłej, tego nie musicie się obawiać. Jeżeli takie będzie Wasze życzenie możecie razem z pracownikami zakładu pogrzebowego udać się w podróż do innego kraju, po ciało swojego bliskiego. Można to zrobić, jeżeli ktoś chce po raz ostatni spojrzeć na zmarłego, ponieważ ze względów bezpieczeństwa trumna w naszym kraju nie zostanie już otwarta. Zmarły zostanie uszykowany do pogrzebu na terenie kraju, w którym zmarł.

Potem trumna zostanie już na zawsze zamknięta i nie będzie możliwości jej otwarcia, ponieważ zabraniają tego państwowe przepisy. Ewentualnie pracownicy wykonają ostatnie zdjęcie przed zamknięciem trumny, jeżeli nikt z rodziny nie uda się z nimi w podróż. Wtedy zdjęcie zostanie przekazane w kraju bliskim zmarłego. Koszty takiego transportu mogą być naprawdę ogromne. Jednak można śmiało powiedzieć, że zakłady pogrzebowe mają ludzkie odczucia i płatność za taki transport rozkładają na raty, jeżeli rodzina nie może całej kwoty zapłacić od razu. Mam nadzieje, że nie spotka Was taka przykra sytuacja jak śmierć kogoś bliskiego poza granicami naszego kraju.

Zobacz też: Przewóz zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy