W Krakowie mieszkania wynajmowane są na potęgę

wynajac-mieszkanie-w-krakowie-to-zaden-problem

Z oferty wynajmu najczęściej korzystają studenci i osoby młode, które chcą się usamodzielnić, ale nie mają pieniędzy na zakup własnego mieszkania. Kraków jako jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce ma do zaoferowania szeroką ofertę „czterech kątów” do wynajęcia.

Wybór nowego lokum nie należy do najprostszych zadań. Oglądanie każdego mieszkania osobiście nie miałoby sensu. Dlatego też na różnych stronach internetowych istnieje możliwość zaawansowanego wyszukiwania. Wpisujemy w podstawowych informacjach dane tj. lokalizacja, rodzaj ogłoszenia i powierzchnia. W informacjach dodatkowych piszemy liczbę pokoi, piętro, rok budowy budynku itp. Zatwierdzamy i z tysiąca ogłoszeń zostaje nam 100, które przeglądamy. Problem pojawia się gdy nie wiemy czym tak naprawdę sugerować się przy wyborze nowego lokum.

Idealne mieszkanie dla studenta to takie, które jest blisko uczelni. Jeśli znajduje się daleko od centrum to musi być dogodna komunikacja oraz nocne autobusy. W pobliżu powinien działać market np. TESCO. Ewentualnie, student powinien mieć do dyspozycji własny pokój, a kuchnia oraz łazienka może być wspólna dla wszystkich lokatorów. Krakowscy studenci najchętniej wybierają mieszkania znajdujące się w pobliżu miasteczka AGH czyli w dzielnicy Krowodrza. Na drugim miejscu wymienia się Ruczaj gdzie jest wydział Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie brakuje jednak i takich którzy wybierają lokum w samym centrum miasta – w starym budownictwie, bez centralnego ogrzewania.

Warto wyselekcjonować mieszkania. Zapisać plusy i minusy każdego z nich, a dopiero potem ruszyć na łowy. Nie warto tracić głowy gdy po tygodniu poszukiwań niczego nie znaleźliśmy. Rynek nieruchomości jest ogromny, ale skąd to wynika? Powód jest banalnie prosty. Mamy niestety do czynienia z sytuacją dużych różnic majątkowych, stąd bogaci dla powiększania zysku kupują od dewelopera – http://www.salwator.com.pl/ – nowe mieszkania w Krakowie, po czym przeznaczają je na wynajem dla biedniejszych, których nie stać na własne mieszkanie i inkasują tym sposobem miesięcznie całkiem przyjemną kwotę.

wynajac-mieszkanie-w-krakowie-to-zaden-problem