Aspekty pracy projektanta wnętrz

kuchnia w stylu nowoczesnym

kuchnia w stylu nowoczesnymKażdy miłośnik architektury wie jak ważna jest aranżacja wnętrz. To dzięki niej uzyskujemy właściwy klimat i tożsamość pomieszczeń. Sprawia, że mieszkanie nie jest już tylko anonimowym miejscem. Nadaje się mu charakter i wyraz. Projektowanie powinno rozpocząć się od poznania preferencji osoby, która zamieszka w danym miejscu. Wszystko powinno być pod nią dopasowane.

W końcu to mieszkaniec ma czuć się tu idealnie. Oczywiście nie powinniśmy zapominać o funkcjonalnym aspekcie pomieszczeń. Całość musi nadawać się do życia, być komfortowa i odpowiednio zaplanowana. Nie ma tu miejsca na zbędne udziwnienia i wariacie utrudniające życie. Przez dobranie odpowiednich dodatków stworzymy dusze pomieszczeń. W zależności od naszych intencji możemy stworzyć przytulne, ciepłe miejsca lub proste i nowoczesne.

Nasze możliwości są praktycznie nieograniczone. Możemy dać się ponieść fantazji. „W tym wszystkim powinniśmy pamiętać aby przemycić jakieś rzeczy związane z osobami, dla których projektujemy mieszkanie. Nie może być ono anonimowe niczym z wystawy sklepowej.” – podpowiada projektant z Orange Studio. Na każdym kroku powinniśmy napotykać pamiątki, rzeczy osobiste, związane z pasją mieszkańca. To sprawi, że poczuje się on jak w swoim domu.

Nie ma nic gorszego niż mieszkanie bez osobowości. Zadaniem projektanta jest nadać odpowiedni charakter pomieszczeniom. Do tego należy wykorzystać całe swoje doświadczenie i fantazję.l Kreatywność jest bardzo cenną cechą. Powiedziałabym nawet, że niezbędną w tym zawiedzie. We wszystkim oczywiście należy się liczyć ze zdaniem klienta.