Nowoczesne odkurzacze

odkurzacze centralne

Jak wiemy, a wiedzą zwłaszcza kobiety, sprzątanie jest czynnością, którą nie każdy lubi. Zabiera ono mnóstwo czasu i nieraz włożyć w nie trzeba dużo wysiłku. Na dodatek kurz unoszący się podczas sprzątania, jest częstą przyczyną nasilenia objawów chorobowych u alergików.
Sytuacja więc jest dosyć trudna, ale wiadomo: mieszkanie trzeba posprzątać i odkurzyć, choćby nie wiem co.
Na szczęście w podobnych przypadkach pomaga nam postęp techniczny, bo dzięki niemu powstały odkurzacze centralne. Działają one podobnie do naszych starych urządzeń, z tym że kurz nie jest gromadzony w worku, tylko odprowadzany na zewnątrz.
Na czym dokładnie polega ten system centralnego odkurzania? Jak działa?
Otóż odkurzacz centralny składa się z „jednostki centralnej wytwarzającej podciśnienie”, najczęściej umieszczanej w garażu czy kotłowni oraz zamontowanych w ścianie przewodów i „gniazd ssawnych”, do których podpina się wąż z końcówką. Kiedy więc odkurzamy (zobacz odkurzacze centralne) , powietrze wraz z kurzem przepływa przewodami w ścianach do jednostki centralnej czyli poza nasze mieszkanie. Zaś jednostka centralna oczyszcza je i wydmuchuje na zewnątrz domu.
Ogromną zaletą tych odkurzaczy jest ich cicha praca oraz wygoda w użyciu, włożyć tylko trzeba rurę do gniazdka i gotowe.
Wspomnieć tutaj należy, że wprawdzie system centralnego odkurzania można zamontować w każdym momencie, warto jednak pomyśleć o tym w czasie remontu lub wtedy, gdy ściany są jeszcze nie wykończone (ze względu na system rur PCV, który ukryty będzie w rurach).
Osoby zainteresowane tematem mogą znaleźć bogatą ofertę odkurzaczy tego typu na stronach internetowych. Ceny są różne i na pewno każdy może wybrać coś dla siebie.