Herbata konopna w walce z bólem

medycyna cbd

W dzisiejszych czasach możemy napotkać na wiele chorób i schorzeń, które występują wśród otaczających nas ludzi. Jest to niestety niemiłe doświadczenie, które znacząco wpływa na naszą empatię, wywołując smutek i współczucie. Często zdarza się również, że na daną chorobę nie ma lekarstwa, bądź kogoś na to nie stać lub leki nie są tak dobrze dostępne. Wtedy szczególnie ciężko nam jest patrzeć na cierpienie innych ludzi nie mogąc im pomóc.

Wtedy zostaje nam tylko być przy takiej osobie i wspierać ją w tych trudnych chwilach.  Taką sytuacje z pewnością mają emeryci i renciści. Wielu z nas pewnie doświadczyło tego, że nasi dziadkowie zamartwiali się cenami leków, przy tym odmawiając sobie różnych przyjemności, aby zakupić lekarstwa.  Inni z nas pewnie też słyszeli jak wyglądało to w zeszłych czasach, kiedy dostęp do lekarza był rzeczą niemożliwą, a wykupienie lekarstw graniczyło z cudem, ponieważ były poważne braki czy nie produkowano takiego typu leków. 

A jak wygląda to w naszych czasach? Czy istnieje poważny dostęp do leków czy ich braki? 

Myślę, że w dzisiejszych czasach nie brakuje leków, analiza rynku jest bardzo dobrze przeprowadzana i popyt współgra z podażą. Oczywiście chodzi tutaj o Polskę, ponieważ w innych krajach, tych dużo mniej rozwiniętych ten problem jest na porządku dziennym. Mimo starań ze stron innych państw akcje humanitarne przynoszą tylko krótki rezultat i muszą być cięgle powtarzane. My również możemy przyłączyć się do tego typu akcji i wspomagać organizacje naszymi środkami pieniężnymi czy naszym wolontariatem.  Istnieją również leki, które bardzo ciężko jest dostać, bądź jest to niemalże niemożliwe. Chodzi tutaj o konopie medyczne. Ten środek może być kluczący przy chorobach układu ruchu.  Takie leki możemy dostać tylko za zgodą lekarza, po dokładnych badaniach. Potrzebujemy na nie recepty, jednak nie każdy lekarz może się na to zgodzić. W Polsce dużo mówiono się o tym czy może on zostać sprzedawany w przypadku chorób. Dzisiaj możemy zakupić go w dowolnej postaci.

– medycyna cbd – leczenie bólu