Jaką kołdrę wybrać dla dziecka?

Dla każdego rodzica najważniejsze jest dziecko, jego zdrowie, ale również wygoda. Dlatego kołdra dziecięca nie może być przypadkowym wyborem.

Sami doskonale wiemy, jak duże znaczenie ma wybór pościeli, która da nam gwarancję dobrego i spokojnego snu. Dokładnie tak samo jest z naszymi dziećmi. Nie oszukujmy się, ale sen naszego dziecka jest równoznaczny z naszym snem, więc należy o to zadbać jak najlepiej.
Pierwszą możliwością jest jak najlepszy wybór pościeli.

Kołdra dla dzieci może być wełniana, antyalergiczna, puchowa, wypełniona pierzem lub bambusowym wkładem. Prawdopodobnie najlepszym wyborem byłaby wełniana, jednak musimy być ostrożni – jeśli niemowlę będzie uczulone na wełniane wyroby nie możemy jej używać. Ten sam problem pojawia się w przypadku kołdry puchowej oraz wypełnionej pierzem – nie nadają się dla alergików. W takiej sytuacji pozostają nam do wyboru antyalergiczne lub z wkładem bambusowym, które mimo że lekkie są ciepłe, ale również przepuszczają powietrze. I nadają się dla każdego dziecka.
Jednak oprócz materiału należy również zwrócić uwagę na jej rozmiar, kołdra do łóżeczka (od np. senna-sowka.pl) nie może być zbyt duża. Właściwie dla niemowląt najlepsza byłaby w najmniejszym rozmiarze, ale średni (60×120 cm) też będzie odpowiedni, a posłuży dziecku dłużej.

Do tego jeszcze tylko kolorowa pościel, zabawka z pozytywką i możemy maluszka ułożyć do snu.