Niebezpieczny zakup mieszkania

Zakup lub nawet wynajem mieszkania wiąże się zawsze z pewnymi niebezpieczeństwami. Dlatego zanim podejmiemy decyzję odnośnie tak ważnej inwestycji warto rozeznać się trochę po rynku nieruchomości, gdyż oszustów można spotkać praktycznie na każdym kroku.

new-living-room-1_lNiestety taka już jest ludzka natura, że lubi wykorzystywać naiwność innych. Jeżeli osoba kupująca swoje mieszkanie lub dom nie zna się za bardzo na rynku nieruchomości, nie jest w stanie ocenić czy cena podana przez sprzedającego jest cena adekwatną do aktualnego stanu mieszkania, wówczas dobrym pomysłem jest poproszenie o poradę osoby specjalizujące się w tego typu sytuacjach. Taką osobą jest przykładowo rzeczoznawca majątkowy Kraków (więcej informacji na stronie: www.rzeczoznawca-horyzont.pl). Osoby zajmujące się wycena nieruchomości nie tylko znają aktualną sytuację na rynku, ale również są w stanie bardzo rzetelnie wycenić cenę w porównaniu do jakości przykładowego mieszkania wystawionego na sprzedaż.

Dzięki takim działaniom osoby kupujące mieszkanie mogą ustrzec się przed oszustami, którzy wciskają ludziom używane mieszkania, z ukrytymi usterkami, których tak naprawdę na pierwszy rzut oka nie widać. Jeżeli podpiszemy umowę z właścicielem takiego mieszkania, jednoznacznie zgadzamy się na wszystko co zostało nam w nim zaproponowane. Właściwie po podpisaniu umowy nie mamy prawa do żądania zwrotu kwoty, którą przeznaczyliśmy na mieszkanie. Oczywiście można próbować swoich sił w sądzie, ale nie jest to prosta droga i przede wszystkim wymagająca skorzystania z usług kancelarii prawnej, w której będziemy mogli liczyć na porady prawne Kraków .

Pamiętajmy o tym, że każda decyzja, po podjęciu której podpisujemy umowę jest bardzo trudna do odwrócenia, nie mówiąc już do zerwania umowy. Dlatego bardzo świadomie szukajmy swojego wymarzonego mieszkania i przede wszystkim kontaktujmy się z osobami znającymi się na temacie najbardziej.