Niepochlebne opinie o firmie w Internecie – co należy zrobić?

ya-internet_lInternet stanowi dzisiaj doskonałe źródło pozyskiwania klientów dla firmy, jak również zwiększania jej popularności, promowania usług i produktów jakimi dysponuje. Jest to pozytywna strona pojawienia się w Internecie. Jednak należy mieć świadomość, że istnieją również negatywy, jakie mogą wyniknąć z obecności firmy w świecie wirtualnym. Należą do nich niepochlebne opinie, które pojawiają się na temat samej firmy, takiej jak drukarnia bądź usług przez nią oferowanych. Jak radzić sobie w sytuacji, gdy ktoś negatywnie wypowiada się na temat twojej firmy?

Przede wszystkim liczy się spokojne i racjonalne podejście do tego problemu. Ważne jest, aby opinia która w pewien sposób niszczy wizerunek firmy, gdyż nie wszystkie negatywne opinie muszą nas niepokoić. Jeżeli opinia ta wyszła od niezadowolonego klienta, wówczas należy wejść z nim w konwersację. Nie można informacji na forum pozostawić bez odpowiedzi. Ponadto krytyka ze strony niezadowolonego klienta może stanowić źródło, dzięki któremu będziemy w stanie usprawnić nasze działania oraz poprawić popełnione (ewentualnie) błędy.

Natomiast jeżeli mamy do czynienia z ewidentnym oczernianiem firmy, próbą zniszczenia naszego dobrego wizerunku poprzez udostępnianie nieprawdziwych informacji, sytuacja bardziej się komplikuje. Należy wówczas reagować jeszcze bardziej spokojnie, gdyż wiadomo, że zbyt emocjonalne podejście do tego problemu, może przynieść zupełnie odmienne rezultaty niż byśmy tego chcieli. Jeżeli wpisy będą się ponownie pojawiać, powinniśmy spróbować nawiązać kontakt z ich autorem. Gdy próba kontaktu nie przyniesie rezultatów, pozostaje nam kontakt z administratorem strony, który może takie opinie usuwać bądź też zablokować osobę wypisującą nieprawdziwe informacje. Tutaj sprawa również nie jest zbyt prosta, ponieważ takie negatywne opinie generują ruch na stronie administratora, który przynosi mu zyski.

W ostateczności pozostaje jeszcze zgłoszenie nadużycia na policję, a co za tym idzie postępowanie sądowe i do adwokata, przykładowo Pani Adwokat Winkszno w Krakowie. Pamiętajmy, że zawsze jest jakieś wyjście z takiej sytuacji. Liczy się tylko nasz spokój w podejściu do problemu oraz odpowiednie zbadanie jego źródła.