Nowoczesne aparaty USG w diagnozowaniu

aparat usg

Bez nowoczesnego sprzętu diagnostycznego niemożliwe jest świadczenie nowoczesnych usług medycznych. W każdej placówce medycznej znajdziemy uniwersalny sprzęt, dzięki któremu badania stają się dokładniejsze, pozwalają na postawienie trafnej diagnozy i określenie prawidłowego sposobu leczenia.

aparat usgAparaty USG to jedne z urządzeń, które możemy spotkać w każdym szpitalu lub przychodni. Znajdują one zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, dlatego korzystają z nich lekarze niemal wszystkich specjalności. Aparaty USG zaliczane są do urządzeń diagnostycznych pozwalających na badanie pacjenta w sposób nieinwazyjny. Korzystanie z nich jest bezpieczne dla pacjenta w każdym wieku, dlatego aparat USG wykorzystywany jest do diagnostyki osób dorosłych, dzieci oraz kobiet w ciąży.

Urządzenia te działają na bazie fal ultradźwiękowych. Ich zastosowanie sprawdza się doskonale przykładowo w diagnostyce chorób układu krążenia. Za ich pomocą możliwe będzie na przykład wykrycie guzków znajdujących się w organach ludzkich. Tak samo aparat usg będzie wstanie wykryć torbiele oraz stany zapalne, czy nawet określić poziom stłuszczenia wątroby. Aparat USG ACUSON SIEMENS z powodzeniem wykorzystywany jest również w gabinetach ginekologicznych. Specjaliści wykorzystują go do przeprowadzenia badań pozwalających na obserwację płodu w okresie prenatalnym.

Ceny aparatów USG są uzależnione od poziomu zaawansowania oraz możliwości, które ze sobą niosą. Nowoczesny sprzęt wyposażony w najróżniejsze głowice to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Takie głowice możemy zastosować do nietypowych badań wymagających zaawansowanego sprzętu.