Pnące się różane piękno

rosnace-w-ogrodzie-roze-okrywowe-daja-cudowny-zapach

Róża to jeden z najpiękniejszych i najbardziej uniwersalnych kwiatów. Doskonale nadają się do bukietu panny młodej, na zaręczyny, na imieniny, urodziny, w podziękowaniu dla nauczycieli, na wszelkiego rodzaju jubileusze, ale i sprawdzą się w wiązance pogrzebowej. Pasują na prawie każdą okazję, a do tego pnące się w ogrodzie róże nadają mu niepowtarzalnego uroku.

Róża to zatem przepiękny prezent, wspaniała ozdoba domu oraz cudowny kwiat do ogrodu. Ich widokiem i przepięknym aromatem możemy cieszyć się przez całe lato aż do jesieni. Już w czerwcu zakwitają róże pnące. Te tworzą prawdziwe kaskady kwiatów. Szczególnie dobrze prezentują się na różnego rodzaju pergolach czy przy ścianach budynków. Róże pnące nie potrzebują jakiś specjalnych warunków. Wystarczy zapewnić im przepuszczalną glebę i odpowiednią wilgotność. Szkoda tylko, że okres ich kwitnienia trwa zbyt krótko i nie powtarza się.

Bardzo popularne w naszych warunkach klimatycznych stały się róże okrywowe. Szybko rosną i doskonale wypełniają przestrzeń wokół wyższych roślin. Róże okrywowe są szczególnie wdzięczne. Kwitną długo, aż do późnej jesieni, chyba, że „ulegną” mrozowi.

Wszystkie krzewy róż są bardzo dekoracyjne, ale krzewy róż sztamowych chyba są arystokracją wśród tego gatunku roślin. Występują w bardzo wielu odmianach i kolorach, a ich duże kwiaty o niesamowitym zapachu zachwycają chyba wszystkich. Okres ich kwitnienia jest długi, bo sięga, podobnie jak w przypadku róż okrywowych, połowy października. Ta odmiana róż powtarza kwitnienie

Uprawiając róże, musimy pamiętać, że to rośliny, które szczególnie lubią mszyce, więc trzeba obserwować i w razie potrzeby zastosować odpowiednie preparaty.

W szkółce róż znajdziesz przepiękne, a przede wszystkim zdrowe róże, a wśród nich: róże okrywowe

rosnace-w-ogrodzie-roze-okrywowe-daja-cudowny-zapach