Profile do LED i ich przeznaczenie

profile do led

Światło pochodzące z diod LED może stanowić oryginalne wykończenie oraz być unikatowym elementem ozdobnym danego pomieszczenia. Warto wykorzystać je na przykład w celu wyeksponowania danych przedmiotów, które znajdują się na półce. Subtelne oświetlenie zapewni im białą lub kolorową poświatę. Można wykorzystać je także w celu podświetlenia posadzki tarasu lub ceramicznej nawierzchni przed wejściem do budynku. Wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań użytkowników lamp. Aby jednak światło prezentowało się odpowiednio dobrze, warto w tym celu zakupić specjalne akcesoria, takie jak np. profile do LED.

Funkcje profilu LED
Profil do LED idealnie nadaje się do realizowania minimalistycznych i designerskich projektów w nowoczesnych domach lub mieszkaniach. Akcesoria te mają za zadanie zabezpieczać taśmę LED przed ewentualnymi uszkodzeniami i zabrudzeniami, przedłużając tym samym jej trwałość i żywotność. Po drugie, wyglądają bardzo estetycznie, ponieważ taśmę LED można bez problemu wkleić w profil aluminiowy, który dostosowany jest wyglądem, jak i kolorem do konkretnego miejsca. Podczas korzystania z diod LED profil może okazać się więc niezastąpionym rozwiązaniem estetycznym.

Mnogość modeli
Na stronie lumines.pl do wyboru klienta pozostaje kilka rodzajów profili, w zależności od przeznaczenia. W dziale „profile meblowe” znajdują się produkty dostosowane do montażu wewnątrz wybranych mebli. Kategoria „profile architektoniczne” zawiera modele do stosowania napowierzchniowego, wykonania oświetlenia wiszącego, umieszczania w ścianach lub wykorzystania w dowolnych, nawet najbardziej skomplikowanych, konstrukcjach oświetleniowych. W dziale „akcesoria LED” znaleźć można natomiast: klosze, uchwyty, łączniki, zaślepki oraz zawiesia.

Zobacz więcej: Lumines | Profile do LED