Technologia LED i jej zastosowanie

moduły ledowe

Branża oświetleniowa w ostatnim czasie notuje niezwykły rozkwit. Rozwój technologii ledowej praktycznie z każdym dniem stwarza nowe możliwości wykorzystania diod. Pojawiają się nowe pomysły i zastosowania. Prawdopodobnie za kilka lat nikt już nie będzie pamiętał o tradycyjnych żarówkach i tak promowanych świetlówkach. Ledy powszechnie stosowane są już nie tylko w naszych domach, ale również w motoryzacji i innych gałęziach przemysłu.


Branżą, która szczególnie upodobała sobie LEDy są reklamy. Elastyczność tej technologii jest w tym wypadku jej niewątpliwą zaletą. Coraz większą popularnością cieszą się zwłaszcza moduły ledowe, które umożliwiają wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych efektów oświetleniowych. Ich zastosowanie sprawia, że ulice polskich miast stają się jaśniejsze i bardziej kolorowe. Podświetlone litery banerów reklamowych przypominają nawet nieco zamierzchłe czasy, gdy w reklamach wykorzystywano kolorowe, neonowe rurki.
Duże zapotrzebowanie na produkty wykonywane w technologii LED sprawia, że na rynku pojawiło się wielu producentów oferujących tego typu produkty. Część z nich jest niezwykle atrakcyjna cenowo, jednak zazwyczaj wiąże się to z obniżeniem jakości wykonania, a co za tym idzie i trwałości. Jeśli więc zależy nam na zadowoleniu klienta i niezawodności, wybierajmy raczej produkty markowych producentów. Chociaż przykładowo moduł samsung będzie z pewnością droższy od tego wykonanego w chinach przez nieznanego producenta, to jego trwałość będzie nieporównywalnie większa. W przypadku technologii LED podobnie jak w wielu innych, za jakość zwyczajnie trzeba zapłacić więcej.

Zobacz więcej: Goq-led | Moduły ledowe