Selfie z fotobudki

Może części z nas wyda się to zdumiewające, ale najbardziej rozpowszechnionym obecnie rodzajem zdjęć stały się tak zwane selfie. Na ulicach co rusz można spotkać osoby pozujące właśnie do zdjęcia z ręki (lub specjalnego kija) ze znajomymi czy zabytkiem, bądź jakąkolwiek inną atrakcją lub wydarzeniem w tle.

Trendem, który niejako wywodzi się z mody na selfie, a który można zauważyć przede wszystkim w galeriach handlowych, w popularnych miejscach turystycznych oraz na imprezach są fotobudki.

Fotobudka jest niewielką budą, przysłoniętą zasłoną, do której wchodzimy i robimy sobie zdjęcia za pomocą przycisku. Zazwyczaj dostajemy od 3 do 4 zdjęć w formie kolarzu. Zdjęcia są wywoływane natychmiast, a ich koszt jest niewielki, wynosi kilka, zazwyczaj 8-10 złotych. Są drukowane na fotograficznym papierze i mają długą żywotność oraz wysoką jakość. Takie zdjęcia będą świetną pamiątką z wycieczki czy imprezy.

Na rynku pojawiają się również firmy, które posiadają automat zdjęciowy do wynajęcia. Możemy go zamówić na własną uroczystość i cieszyć się zabawnymi zdjęciami z gośćmi i współtowarzyszami. Fotobudki do wynajęcia bardzo łatwo znajdziemy w sieci, gdzie wystarczy jedynie wpisać – Fotobudka Kraków lub Fotobudka w Krakowie.

Często oprócz fotobudki możemy zamówić śmieszne gadżety jak nakrycia głowy, peruki, sztuczne brody czy wąsy, a także tło z własną grafiką, logo czy napisem, i urozmaicać zdjęcia na różne sposoby. Coraz popularniejsze jest zamawianie fotobudek na wesela, studniówki czy imprezy sylwestrowe. W końcu to wyjątkowe wydarzenia, a z takich warto mieć wyjątkowe pamiątki. A co więcej, proces robienia zdjęć w fotobudce to świetna zabawa, która połączy pokolenia.