Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

stomatologia estetyczna

W dzisiejszych czasach panuje moda na śnieżnobiały uśmiech. Z tego powodu coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na stan swoich zębów, ale również na ich odcień, który rzadko kiedy jest idealny. Do żółknięcia zębów przyczyniają się spożywane pokarmy i napoje. Pewną rolę odgrywa tu również czynnik genetyczny. Dlatego też nawet zęby osób, które dbają o higienę jamy ustnej mogą przybierać żółty odcień.

stomatologia estetycznaW takiej sytuacji, a także w wielu innych, z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Oferuje ona różne zabiegi, mające na celu przywrócenie zębom pięknego wyglądu. Poznaj je wszystkie na http://stomatologia-impla.pl/stomatologia-estetyczna/. Dentyści korzystają z wielu metod oraz innych dziedzin stomatologii takich jak na przykład protetyka czy ortodoncja, aby spełnić marzenia pacjentów o nienagannym uśmiechu. Nie zawsze jednak od razu można poddać się zabiegom z zakresu stomatologii estetycznej. Najpierw trzeba wyleczyć zęby. Dopiero potem przychodzi czas na poprawę ich wyglądu. Gabinety mają w ofercie wiele zabiegów, jednak tylko niektóre z nich cieszą dużym zainteresowaniem. Do takich należy z pewnością wybielanie zębów, szczególnie popularne wśród osób pijących dużo kawy czy palących papierosy.

Stomatolodzy pomagają również osobom, które z różnych przyczyn utraciły zęby, a nadal chcą cieszyć się pięknym uśmiechem. Oprócz protez proponują im między innymi założenie koron lub mostów. Z kolei na licówki decydują się pacjenci, którzy pragną poprawić kształt zębów czy usunąć przebarwienia. Nałożenie licówek to zabieg polecany osobom nie do końca zadowolonym z wyglądu uzębienia.