Kupując świetlówki LED, warto zwrócić uwagę na ich moc oświetleniową. Ledy, tak jak i inne źródła światła dzieli się pod kątem wytwarzanej mocy. Ich podział różni się od standaryzacji tradycyjnego oświetlenia. Oświetlenie LED jest dobrym rozwiązaniem, gdy zależny nam na oszczędności. Żarówki LED świecą o wiele dłużej i zużywają mniej prądu. Prawdziwe artykuły charakteryzuje fakt, że do ich produkcji nie używa się rtęci, dzięki czemu można poddać je utylizacji.
Ledy mają trwałą konstrukcję, która nie ulega nagrzaniu. Dużą zaletą jest też fakt, że po wyeksploatowaniu nie gasną, ale stopniowo zmniejszają ilość światła oddawanego do otoczenia. Dzięki temu mamy możliwość wcześniejszego przygotowania się na wymianę elementu. Świetlówki LED idealnie spełniają swoją funkcję zarówno w mieszkaniach, jak i garażach, gankach, czy tarasach. Częściej wybierane są do podświetlenia konkretnych elementów, takich jak szafki, schody, czy blat kuchenny. Wiele osób uważa, że najlepiej stosować je jako towarzyszące źródło światła, ponieważ wydzielają mniejszą ilość energii niż tradycyjna żarówka. Funkcjonuje opinia, że świecą nierównomiernie i punktowo. Na podobne oceny wpływa zachowanie nierzetelnych producentów, którzy wpuszczają na rynek najtańsze, mniej wydajne wersje świetlówki LED. Z trudnością przeczytamy przy nich książkę, czy też zrobimy wieczorny makijaż. Są zbyt słabe, by wykonywać przy nich większość typowych czynności.
Podczas wyboru odpowiedniego źródła światła nie warto kierować się niską ceną, która często świadczy o nietrwałości artykułu. Oświetlenie LED jest kilkukrotnie droższe od zwykłych żarówek, ale efektywniejsze. Po wymianie dotychczasowych produktów na LED zainwestowane pieniądze zwrócą się już po roku użytkowania.